Abby Hohlbein

10/3/2020 - Miami County Raceway

10/3/2020 - Miami County Raceway

Peru, IN

USAC Regional Midgets - Purse TBA

NOW600 Stock Non-Wing Micros - $1,000 to Win!

NOW600 Non-Wing Outlaw Micros - $1,000 to Win!

All 3 Divisions Racing 40 Lap Main Events!

Classes

  • Hybrid 600cc Micros39 entries
  • Stock Winged Micros43 entries
  • Midgets30 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Competitor Overview


Abby Hohlbein

Abby Hohlbein

Cloverdale, OH

Midgets Start Finish +/-
A Feature 1 5 5 -
Heat 1 1 2 -1

Midgets

40 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 40 Chase McDermand Chase McDermand Springfield, IL Springfield, IL 2
2 2 46 Russ Gamester Russ Gamester Peru, IN Peru, IN -
3 7 36 Ian Creager Ian Creager Covington, OH Covington, OH 4
4 4 11L Aaron Leffel Aaron Leffel Springfield, OH Springfield, OH -
5 5 11H Abby Hohlbein Abby Hohlbein Cloverdale, OH Cloverdale, OH -
6 6 10B Zane Briggs Zane Briggs Anna, OH Anna, OH -
7 12 10G Chett Gehrke Chett Gehrke Coxs Creek, KY Coxs Creek, KY 5
8 1 71 Stratton Briggs Stratton Briggs Anna, OH Anna, OH -7
9 13 001 Greg Mitchell Greg Mitchell Washington, WV Washington, WV 4
10 19 2 Kyle Dager Kyle Dager Fort Wayne, IN Fort Wayne, IN 9
11 15 82 Doug Hewitt Doug Hewitt 4
12 10 18 Tyler Baran Tyler Baran Wausau, WI Wausau, WI -2
13 9 11C Glenn Waterland Glenn Waterland Warsaw, IN Warsaw, IN -4
14 21 39 Kyle May Kyle May Palestine, IN Palestine, IN 7
15 18 26 Tristen Thomas Tristen Thomas Olympia, WA Olympia, WA 3
16 20 4 Stefan Sidur Stefan Sidur Madera, CA Madera, CA 4
17 16 14 Lamont Critchett Lamont Critchett Demotte, IN Demotte, IN -1
18 17 40A Will Armitage Will Armitage Athens, IL Athens, IL -1
19 11 23D Bryce Dues Bryce Dues Russia, OH Russia, OH -8
20 14 11T Jacob Denney Jacob Denney Galloway, OH Galloway, OH -6
DNS 8 7 Adam Taylor Adam Taylor Channahon, IL Channahon, IL -
12 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 40A Will Armitage Will Armitage Athens, IL Athens, IL 1
2 6 26 Tristen Thomas Tristen Thomas Olympia, WA Olympia, WA 4
3 3 2 Kyle Dager Kyle Dager Fort Wayne, IN Fort Wayne, IN -
4 8 4 Stefan Sidur Stefan Sidur Madera, CA Madera, CA 4
Top 4 transfer
5 1 39 Kyle May Kyle May Palestine, IN Palestine, IN -4
6 17S Tylar Rankin Tylar Rankin Coldwater, MI Coldwater, MI -
7 5 8M Cody Meyer Cody Meyer maquon, IL maquon, IL -2
8 11 8 Jacob Goeglein Jacob Goeglein Sullivan, WI Sullivan, WI 3
9 9 17K Brent Watson Brent Watson Yorktown, IN Yorktown, IN -
10 13 10 Jon Steed Jon Steed Milroy, IN Milroy, IN 3
11 7 83 Jeff Beasley Jeff Beasley Mahomet, IL Mahomet, IL -4
12 4 20 Denny Smith Denny Smith Mukwonago, WI Mukwonago, WI -8
13 12 38 Jordan Calendine Jordan Calendine Peru, IN Peru, IN -1
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 71 Stratton Briggs Stratton Briggs Anna, OH Anna, OH 1
2 1 11H Abby Hohlbein Abby Hohlbein Cloverdale, OH Cloverdale, OH -1
3 5 11C Glenn Waterland Glenn Waterland Warsaw, IN Warsaw, IN 2
4 4 001 Greg Mitchell Greg Mitchell Washington, WV Washington, WV -
Top 4 transfer
5 6 39 Kyle May Kyle May Palestine, IN Palestine, IN 1
6 8 8M Cody Meyer Cody Meyer maquon, IL maquon, IL 2
7 7 17K Brent Watson Brent Watson Yorktown, IN Yorktown, IN -
8 3 38 Jordan Calendine Jordan Calendine Peru, IN Peru, IN -5
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 46 Russ Gamester Russ Gamester Peru, IN Peru, IN 2
2 1 10B Zane Briggs Zane Briggs Anna, OH Anna, OH -1
3 4 18 Tyler Baran Tyler Baran Wausau, WI Wausau, WI 1
4 6 11T Jacob Denney Jacob Denney Galloway, OH Galloway, OH 2
Top 4 transfer
5 5 40A Will Armitage Will Armitage Athens, IL Athens, IL -
6 2 26 Tristen Thomas Tristen Thomas Olympia, WA Olympia, WA -4
7 8 17L Billy Lawless Billy Lawless Fresno, CA Fresno, CA 1
8 7 10 Jon Steed Jon Steed Milroy, IN Milroy, IN -1
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 40 Chase McDermand Chase McDermand Springfield, IL Springfield, IL 2
2 5 36 Ian Creager Ian Creager Covington, OH Covington, OH 3
3 1 23D Bryce Dues Bryce Dues Russia, OH Russia, OH -2
4 7 82 Doug Hewitt Doug Hewitt 3
Top 4 transfer
5 4 2 Kyle Dager Kyle Dager Fort Wayne, IN Fort Wayne, IN -1
6 6 83 Jeff Beasley Jeff Beasley Mahomet, IL Mahomet, IL -
7 2 8 Jacob Goeglein Jacob Goeglein Sullivan, WI Sullivan, WI -5
10 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 11L Aaron Leffel Aaron Leffel Springfield, OH Springfield, OH 1
2 7 7 Adam Taylor Adam Taylor Channahon, IL Channahon, IL 5
3 4 10G Chett Gehrke Chett Gehrke Coxs Creek, KY Coxs Creek, KY 1
4 5 14 Lamont Critchett Lamont Critchett Demotte, IN Demotte, IN 1
Top 4 transfer
5 6 20 Denny Smith Denny Smith Mukwonago, WI Mukwonago, WI 1
6 1 4 Stefan Sidur Stefan Sidur Madera, CA Madera, CA -5

Next Event

Schedule TBA

  • Events2
  • Wins0
  • Top 50
  • Top 100
JM Excavating
Vorst Paving
KL Ready Mix
Roberts Sewer Service
Raabe Ford Lincoln
Mid-American Cleaning Contractors
Manufacturers Supply
Thompson Concrete Construction
Schnipke Brothers Tire
Innovative Packaging
Safety Services and Supply
Precision Ag Drainage
Peachy Nutrition
Simpson Race Products
MyRacePass
Hawk Chassis
FK Rod Ends
Tony Langhals Real Estate  Auction
Lock Sixteen Catering
Lima Powder Coating